Producent drzwi

Drzwi wewnętrzne ze względu na budowę można podzielić na: drzwi drewniane, drzwi z materiałów drewnopochodnych oraz drzwi ze szkła. Drzwi drewniane wykonane są z litego drewna lub z drewna klejonego. Producent drzwi wewnętrznych najczęściej wykorzystuje drewno klejone do produkcji swoich drzwi, ponieważ drewno klejone nie paczy się pod wpływem użytkowania czy długotrwałego składowania w magazynach. Drzwi z drewna klejonego również są też dużo tańsze w produkcji od drzwi z drewna litego oraz pod wpływem nacisku na nie przenoszą dużo większe obciążenia przez co są wytrzymalsze.
Drzwi z materiałów drewnopochodnych są wykonane najczęściej z płyt MDF oraz z płyt HDF. Drzwi te charakteryzują się na tle innych tym, że możliwość ich wypaczenia jest niemal zerowa dlatego też są dosyć częstym wyborem klientów podczas zakupu. Drzwi z takich materiałów są również bardziej wytrzymałe na wszelkiego rodzaju pęknięcia i uszkodzenia mechaniczne.
Drzwi szklane najczęściej wykonane są z ramką drewnianą lub aluminiową. Szkło, z którego są wykonane jest hartowane lub klejone.

Podobne artykuły:

About the author /


Related Articles

Ogórd:

Mieszkanie:

Remonty

  • Funkcjonalne meble ogrodowe Funkcjonalne meble ogrodowe Odpowiednio dobrane meble ogrodowe powinny spełniać Nasze oczekiwania estetyczne oraz stanowić funkcjonalny element wyposażenia. Wygoda, żywotność i łatwość w …czytaj dalej...