Kamienie Ozdobne

Temat granitu został już najprawdopodobniej całkowicie zakończony. Ten artykuł rozpocznie serię tekstów o nieco innej tematyce. Będzie on poświęcony tak zwanym kamieniom ozdobnym. Sądzę, że jest to interesujący temat i zaciekawi niejednego czytelnika, który do tej pory się z nim jeszcze nie zetknął.
A zatem, czym są kamienie ozdobne? Tym terminem określa się najczęściej różnorakie skały, minerały, albo po prostu substancje pochodzenia organicznego, które powstały w całkowicie naturalnych warunkach oraz odznaczają się szeregiem specyficznych cech. Należą do nich przede wszystkim duża odporność na czynniki mechaniczne, walory estetyczne, a przede wszystkim bycie oszlifowanym przez człowieka do pożądanego kształtu.
Wbrew pozorom, do kamieni ozdobnych wcale nie zalicza się tylko kamieni. Wiele z nich, jak chociażby porfir, są po prostu materiałami powierzchownie podobnymi do kamieni. Jednakże oczywistym jest, iż w tym tekście nie będziemy się zagłębiać w tematykę związaną z definicją kamienia.

Podobne artykuły:

About the author /


Related Articles

Ogórd:

Mieszkanie:

Remonty

  • Funkcjonalne meble ogrodowe Funkcjonalne meble ogrodowe Odpowiednio dobrane meble ogrodowe powinny spełniać Nasze oczekiwania estetyczne oraz stanowić funkcjonalny element wyposażenia. Wygoda, żywotność i łatwość w …czytaj dalej...