Wentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wentylacja w obiektach użyteczności publicznej

Jak już wcześniej wspomniano, wentylację grawitacyjną stosuje się bardzo często w budynkach jednorodzinnych – z wyjątkiem momentów, kiedy nie można spełnić warunków wymaganych w przepisach, jeśli chodzi o usytuowanie komina względem kalenicy oraz sąsiadów. Nie stosuje się jej również czasami z powodów wizualnych – wtedy jednak najczęściej w luksusowych założeniach lub takich posiadających dość mocne przesłanki artystyczne – a mniejsze użytkowe.

Czasami jednak obiekty są na tyle duże, że wentylacja grawitacyjna wręcz nie może być zastosowana – nie obsłużyłaby takiej ilości ludzi i pięter – komin musiałby wystawać jak World Trade Center. Dlatego też w budynkach użyteczności publicznej najpopularniejszą metodą wciąż jest wentylacja mechaniczna. Jest ona używana również z innego powodu – często otwieranie okien w pokojach hotelowych albo salach konferencyjnych, w których przebywa jednocześnie bardzo dużo osób jest nieefektywne i nie pozwoliłoby na dobre wywietrzenie takiego pomieszczenia – panowałby tam zaduch.

Podobne artykuły:

About the author /


Related Articles

Ogórd:

Mieszkanie:

Remonty

  • Funkcjonalne meble ogrodowe Funkcjonalne meble ogrodowe Odpowiednio dobrane meble ogrodowe powinny spełniać Nasze oczekiwania estetyczne oraz stanowić funkcjonalny element wyposażenia. Wygoda, żywotność i łatwość w …czytaj dalej...