Styl rustykalny

Styl rustykalny
Stres i miejska wrzawa jest czasem nie do zniesienia. Nieustannie czekamy na wymarzony urlop, a kiedy on wreszcie nadchodzi, to nasz błogostan trwa zdecydowanie za krótko. By znacząco poprawić jakość swojego życia, powinniśmy wykreować w naszej sypialni oazę spokoju, miejsce, gdzie problemy dnia codziennego nas nie nękają. Stworzenie takiej oazy jest możliwe dzięki wykorzystaniu w aranżacji stylu rustykalnego. Jest on inspirowany przytulną i sielską atmosferą panującą w domach wiejskich.

W sypialni stosowane są barwy naturalne, takie jak: biele, szarości, żółcie, błękity, brązy, beże i wszelkie możliwe kolory drewna. Drewno jest tutaj wszechobecne. Znajduje się na podłogach, drzwiach, oknach i meblach. Pojawiają się też elementy wiklinowe np. fotele, szafki czy kosze, a całość dopełnia len i ceramika. To wszystko sprawia, że styl rustykalny jest nierozerwalnie związany z naturą i nie ma nic wspólnego z nowoczesnymi materiałami wykorzystywanymi w nowoczesnych wnętrzach.

Na rzecz wiejskiego klimatu wcale nie trzeba rezygnować z luksusu i wygody. Można je przecież połączyć. Jak? Poprzez wybór współczesnego łóżka z miękkim zagłówkiem przykrytego wiejskim, wełnianym kocem. Na tym przykładzie widać, że rustykalność można połączyć ze współczesnością, a efekt tej kombinacji jest naprawdę zadowalający, ponieważ nasza sypialnia jest nie tylko swojska i przytulna, bo również niesamowicie wygodna.

Podobne artykuły:

About the author /


Related Articles

Ogórd:

Mieszkanie:

Remonty

  • Funkcjonalne meble ogrodowe Funkcjonalne meble ogrodowe Odpowiednio dobrane meble ogrodowe powinny spełniać Nasze oczekiwania estetyczne oraz stanowić funkcjonalny element wyposażenia. Wygoda, żywotność i łatwość w …czytaj dalej...