Kowalstwo artystyczne

Jak zostać kowalem artystycznym?

Bycie kowalem artystycznym to trudna sztuka. Po pierwsze bowiem – trzeba zostać kowalem jako takim. To wymaga znajomości narzędzi kowalskich w teorii i w praktyce (bo nie każdy wie, do czego służy palenisko, który młotek do jakiej pracy wybrać, jak posługiwać się kleszczami kowalskimi itd.). Ponadto kowal musi znać się na metalach i ich obróbce w gorącej temperaturze.

Z drugiej strony kowal artystyczny to również, jak sama nazwa wskazuje, artysta. Nie chodzi tu tylko o wykucie przedmiotów codziennego użytku. Chodzi również o wykucie prawdziwych dzieł sztuki – dekoracyjnych wyrobów, które, poza swoją podstawową rolą, będą również zachwycać, inspirować, wypełniać dane pomieszczenie atmosferą sztuki. Kowalstwo artystyczne nie jest produkcją masową, przeciwnie – każdy wyrób jest tworzony indywidualnie, od podstaw, dla konkretnego klienta. Nawet najprostsze elementy kute na najprostszych meblach muszą być więc wykonane z pomysłem. Podsumowując, żeby zostać kowalem artystycznym, trzeba posiadać zarówno umiejętności praktyczne, rzemieślnicze, jak i artystyczną duszę.

Podobne artykuły:

About the author /


Related Articles

Ogórd:

Mieszkanie:

Remonty

  • Funkcjonalne meble ogrodowe Funkcjonalne meble ogrodowe Odpowiednio dobrane meble ogrodowe powinny spełniać Nasze oczekiwania estetyczne oraz stanowić funkcjonalny element wyposażenia. Wygoda, żywotność i łatwość w …czytaj dalej...